• subota, 20 jun 2026

Krivična prijava zbog protivpravnog zauzimanja državnog zemljišta

Krivična prijava zbog protivpravnog zauzimanja državnog zemljišta

Podgorica, (MINA) – Službenici policije podnijeli su Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju krivičnu protiv M.M. iz tog grada i njegove firme „M.M.T“, zbog sumnje da su izvršili krivično djelo protivpravno zauzimanje zemljišta, saopšteno je iz Uprave policije.

 

U saopštenju se navodi da je M.M, koji je odgovorno lice u toj kompaniji, operativno interesantna osoba.

 

Iz policije su kazali da su M.M. i njegova firma, kako se sumnja, protivpravno zauzeli zemljište u naselju Gornje Loznice, u Opštini Bijelo Polje, koje je u vlasništvu države.

 

"A na kojem su potom, tokom marta ove godine, bespravno i bez odobrenja nasuli veću količinu zemljano–kamenog materijala, nakon čega su na toj parceli protivpravno izgradili i potporni zid“, dodaje se u saopštenju. 

 

Službenici Uprave policije će, kako je poručeno, nastaviti sa aktivnostima usmjerenim na zaštitu državne imovine, sprječavanje nelegalne gradnje i suzbijanju svih oblika kriminaliteta.
(kraj) mip/gop

Stay Connected