• utorak, 23 jun 2026

Krivična prijava protiv izvršnog direktora preduzeća Komunalno Lim - Bijelo Polje

Krivična prijava protiv izvršnog direktora preduzeća Komunalno Lim - Bijelo Polje

Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Policija je bjelopoljskom Osnovnom državnom tužilaštvu podnijela krivičnu prijavu protiv izvršnog direktora preduzeća Komunalno Lim - Bijelo Polje, M.G, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo zloupotreba položaja u privrednom poslovanju.

 

Sumnja se da je M.G. zloupotrebom položaja zaključivao ugovore o djelu i njihove anekse sa R.S, počev od aprila 2023. godine, za poslove savjetnika izvršnog direktora, iako to radno mjesto nije bilo predviđeno Pravilnikom o organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta. Po tom osnovu su vršene kontinuirane mjesečne isplate.

 

„Takođe, u aprilu iste godine zaključio je ugovor o pružanju pravnih usluga sa advokatom M.S, po kojem su vršene isplate do jula 2024. godine, iako je preduzeće imalo organizovanu pravnu službu“, navodi se u saopštenju Uprave policije.

 

Na taj način, bez stvarne poslovne potrebe, pribavljena je protivpravna imovinska korist navedenim osobama, dok je kompaniji pričinjena imovinska šteta koja će se naknadno utvrditi.

 

„U primarnom fokusu Uprave policije kao visokorangirani prioritet prepoznata je borba protiv koruptivnih radnji u državnim organima i organima lokalne samouprave na svim nivoima, kao i neselektivan pristup i pravovremeno i zakonito preduzimanje mjera i radnji u cilju rasvjetljavanja svih oblika kriminala i uspostavljanja pravne sigurnosti u primjeni i poštovanju zakonskih propisa i ovlašćenja“, zaključuje se u saopštenju.

(kraj) jlb

Stay Connected