• subota, 20 jun 2026

Koprivica položio vijenac na spomenik nevinim žrtvama u Murinu

Koprivica položio vijenac na spomenik nevinim žrtvama u Murinu

Podgorica, (MINA) - Potpredsjednik Vlade Momo Koprivica položio je vijenac na spomenik žrtvama bombardovanja u Murinu u kome je pogonulo šest civila među kojima troje djece. 

 

Iz Vlade je saopšteno da je Murino simbol stradanja nevinih civila i da ostaje trajni podsjetnik na obavezu zajednice da njeguje kulturu sjećanja, koja je temelj odgovornog, pravednog i humanog društva.

 

"Njegujući sjećanje, čuvamo dostojanstvo nevinih žrtava, sa iskrenom nadom da se ovakva stradanja nikada više neće ponoviti", kaže se u saopštenju.

 

Dodaje se da je slijedeći moralne dužnosti, Vlada Crne Gore prošle godine utvrdila zakonski status civilnih žrtava rata i omogućila porodicama pravo na obeštećenje, čime je makar djelimično ispravljena nepravda iz ranijeg perioda.

(kraj) žug

Stay Connected