• nedjelja, 21 jun 2026

Kontinuirano unapređuju sajber otpornost

Kontinuirano unapređuju sajber otpornost

Podgorica, (MINA) – Ministarstvo javne uprave (MJU) kontinuirano jača kapacitete i unapređuje sajber otpornost, u cilju obezbjeđivanja sigurnog i pouzdanog digitalnog okruženja za građane i institucije, kazali su iz tog Vladinog resora.

 

Ministar javne uprave Maraš Dukaj sa saradnicima je primio predstavnike CRDF Global, direktora programa za sajber bezbjednost i digitalnu otpornost, Nathana Morina iz Sjedinjenih Američkih Država, kao i eksperta za sajber bezbjednost, Metodija Hadji Janeva iz Sjeverne Makedonije.

 

„Tokom sastanka razgovarano je o mogućnostima unapređenja saradnje u oblasti sajber bezbjednosti i digitalne otpornosti, sa posebnim fokusom na razmjenu znanja i jačanje institucionalnih kapaciteta“, kaže se u saopštenju.

 

Na sastanku je ukazano na značaj međunarodne saradnje u suočavanju sa savremenim bezbjednosnim izazovima u digitalnom prostoru.

 

„MJU kontinuirano radi na jačanju svojih kapaciteta i unapređenju sajber otpornosti, u cilju obezbjeđivanja sigurnog i pouzdanog digitalnog okruženja za građane i institucije“, navodi se u saopštenju MJU.
(kraj) nij/žug

Stay Connected