• ponedjeljak, 22 jun 2026

Kod albanskog državljanina pronađeno oko četiri kilograma marihuane

Kod albanskog državljanina pronađeno oko četiri kilograma marihuane

Podgorica, (MINA) – Službenici policije su, na graničnom prelazu (GP) Sukobin – Murićani, kod albanskog državljanina A.S. (42) pronašli oko četiri kilograma marihuane, saopšteno je iz Uprave policije.

 

Navodi se da su službenici crnogorske granične policije sa kolegama i carinicima iz Albanije sinoć realizovali zajedničku aktivnost na tom GP, prilikom koje je zaplijenjena droga.

 

“Službenici Stanice granične policije Ulcinj su sinoć oko 23 sata, u saradnji sa carinskim službenicima Albanije, na zajedničkom GP Sukobin – Murićani na teritoriji Crne Gore, prilikom izlaska iz države na drugoj liniji granične kontrole, izvršili pregled vozila marke „Mercedes“ kojim je upravljao A.S.”, kaže se u saopštenju.

 

Iz policije su rekli da je detaljnom kontrolom vozila, u gornjem dijelu sjedišta, pronađeno osam vakuumiranih pakovanja sa materijom nalik na marihuanu, težine oko četiri kilograma.  

 

“U skladu sa važećim protokolom o saradnji na zajedničkim graničnim prelazima, A.S. i pronađena materija predati su na dalje postupanje službenicima policije Albanije”, navodi se u saopštenju.
(kraj) mip/gop

Stay Connected