• subota, 20 jun 2026

Klebo nastavio dominaciju

Klebo nastavio dominaciju

Podgorica, (MINA) - Norvežanin Johanes Klebo osvojio je devetu zlatnu medalju i postao najuspješniji učesnik u istoriji  Zimskih olimpijskih igara. 

Do četvrtog zlatnog odličja u Milanu i Kortini došao je kao član norveške štafete 4x7.5 kilometara.

U norveškom timu bili su i Emil Iversen, Martin Levstrem Njengjet i Einar Hedegart.

Očekuje se da će Klebo u Milanu i Kortini osvojiti još dvije zlatne medalje u muškom ekipnom sprintu u srijedu i trci na 50 km klasično u subotu i ostvariti ono što do sada nikome nije uspjelo da pobijedi na svih šest trka olimpijskog programa.

On je to već postigao na posljednjem Svjetskom prvenstvu u Trondhajmu prošle godine.

Srebrnu medalju osvojila je Francuska u sastavu Teo Šeli, Igo Lapalu, Matis Delož i Viktor Lovera, sa zaostatkom od 22,2 sekunde.

Bronza je pripala Italijanima - Davide Grac, Elija Barp, Martino Karolo i Federiko Pelegrino - koji su za Norvežanima kasnili 47,9 sekundi.

Stay Connected