Kim Gil-Li zlatna na 1.500 metara
- Južnokorejska klizačica Kim Gil-Li osvojila je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Zimskim olimpijskim igrama Milano–Kortina 2026.
- Post By Emil Licina
- 23:51, 20 februar, 2026
Podgorica, (MINA) - Južnokorejska klizačica Kim Gil-Li osvojila je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Zimskim olimpijskim igrama Milano–Kortina 2026.
KIm je, u uzbudljivoj završnici, do drugog olimpijskog zlata u karijeri stigla taktički zrelom i gotovo besprijekornom vožnjom.
U finišu je pobijedila legendarnu Čoi Min-Džong, kojoj je pripalo srebro. Bronzu je osvojila Amerikanka Korin Stodard.
Iskusna Italijanka Arijana Fontana, koja je ušla u trku sa ukupno 14 olimpijskih medalja u karijeri, ostala je bez postolja u svom posljednjem olimpijskom nastupu i emotivno se oprostila od publike.
Kim je u Milanu stigla do treće medalje, nakon što je prethodno slavila i u štafeti zajedno sa Čoi.