• subota, 20 jun 2026

Kim Gil-Li zlatna na 1.500 metara

Kim Gil-Li zlatna na 1.500 metara

Podgorica, (MINA) - Južnokorejska klizačica Kim Gil-Li osvojila je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Zimskim olimpijskim igrama Milano–Kortina 2026.

KIm je, u uzbudljivoj završnici, do drugog olimpijskog zlata u karijeri stigla taktički zrelom i gotovo besprijekornom vožnjom.

U finišu je pobijedila legendarnu Čoi Min-Džong, kojoj je pripalo srebro. Bronzu je osvojila Amerikanka Korin Stodard.

Iskusna Italijanka Arijana Fontana, koja je ušla u trku sa ukupno 14 olimpijskih medalja u karijeri, ostala je bez postolja u svom posljednjem olimpijskom nastupu i emotivno se oprostila od publike.

Kim je u Milanu stigla do treće medalje, nakon što je prethodno slavila i u štafeti zajedno sa Čoi.

Stay Connected