KCCG i Ministarstvo kulture sarađivaće u oblastima zdravlja, kulture i medija
Podgorica, (MINA) - Klinički centar Crne Gore (KCCG) i Ministarstvo kulture i medija potpisali su Sporazum o saradnji u oblastima kulture, zdravlja i medija, a sa ciljem unapređenja javnog interesa i dobrobiti građana, saopšteno je iz KCCG.
Navodi seda je cilj Sporazuma, koji su potpisali direktor KCCG Aleksandar Radović i ministarka kulture i medija Tamara Vujović, snažnije povezivanje sektora kulture i zdravstva i unapređenje dostupnosti kulturnih sadržaja u zdravstvenom sistemu.
“Kao i jačanje kapaciteta medija za odgovorno, etično i stručno izvještavanje o temama koje se odnose na zdravlje, sa posebnim fokusom na mentalno zdravlje i rodnu ravnopravnost”, dodaje se u saopštenju.
Saradnja će, kako je saopšteno, obuhvatiti organizaciju obuka, seminara i radionica, razvoj edukativnih i preventivnih programa, uvođenje kulturnih sadržaja u terapijske i rehabilitacione procese, sprovođenje različitih oblika stručnih i javnih događaja u cilju podizanja svjesnosti o značaju mentalnog zdravlja, kao i povezivanje tih aktivnosti sa postojećom inicijativom „Hajde da pričamo“.
“Potpisivanjem ovog Sporazuma KCCG potvrđuje svoju posvećenost savremenom, interdisciplinarnom i društveno odgovornom pristupu zdravlju i zdravstvenoj zaštiti, prepoznajući značaj kulture i medija kao važnih saveznika u promociji mentalnog zdravlja i opšteg blagostanja, kao i značaj međusektorske saradnje u unaprjeđenju kvaliteta života građana”, kaže se u sapštenju.
Navodi se da je Sporazum zaključen na neodređeno vrijeme i predstavlja osnov za realizaciju budućih zajedničkih aktivnosti i projekata kroz partnerstvo te dvije institucije.
(kraj) sel/gop