• ponedjeljak, 22 jun 2026

Kadeti poraženi od Rumunije

Kadeti poraženi od Rumunije

Podgorica, (MINA) - Muška kadetska reprezentacija poražena je danas od Rumunije 23:18, u drugom kolu Mediteranskog prvenstva u Slovačkoj.

To je drugi poraz crnogorske selekcije na šampionatu, nakon što su na startu juče izgubili od Sjeverne Makedonije.

U duelu protiv Rumunije, generacija igrača do 18 godina osvojila je pola boda od mogućih pet, za remi u posljednjoj trećini.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Nemanja Batuta  sa pet golova, dok su po jedan manje upisali Lav Zeković i Luka Kaluđerović.

Rivali u grupi su još Egipat, Kosovo, Španija i Grčka. 

Za tu generaciju crnogorskih rukometaša Mediteransko prvenstvo je odlična provjera pred nastup na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina u Beogradu, od 29. jula do 9. avgusta.

Stay Connected