Iranska vojska obećava osvetu zbog američke zapljene teretnog broda
- Vrhovna vojna komanda Irana optužila je američke snage da su prekršile primirje pucanjem i zapljenom iranskog komercijalnog broda u Omanskom zalivu.
Teheran, (MINA) – Vrhovna vojna komanda Irana optužila je američke snage da su prekršile primirje pucanjem i zapljenom iranskog komercijalnog broda u Omanskom zalivu.
"Upozoravamo da će oružane snage IranA uskoro odgovoriti i uzvratiti na ovu oružanu pirateriju američke vojske", rekao je portparol iranske vojske rano jutros, prenosi Radio Slobodna Evropa.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donald Tramp i Pentagon, nekoliko sati ranije, objavili su da su američke snage otvorile vatru i zaplijenile teretni brod pod iranskom zastavom koji je pokušao da izbjegne američku pomorsku blokadu.
Centralna komanda SAD saopštila je da brod Tuska nije izvršio "više puta ponovljene naredbe" u periodu od šest sati.
Oni su naveli da je američki raketni razarač Spruans ispalio nekoliko projektila u mašinski prostor broda Tuska.
(kraj) nij