Iran zaprijetio SAD: Gorko ćete zažaliti zbog potapanja fregate Dena
- Ministar spoljnih poslova Irana Abas Aragči poručio je da će Vašington "gorko zažaliti zbog presedana koji je ustanovio" time što je američka podmornica potopoila iransku fregatu u blizini obale Šri Lanke.
- Post By MIlan Zugic
- 09:27, 5 mart, 2026
Teheran, (MINA) - Ministar spoljnih poslova Irana Abas Aragči poručio je da će Vašington "gorko zažaliti zbog presedana koji je ustanovio" time što je američka podmornica potopoila iransku fregatu u blizini obale Šri Lanke.
Aragči je ocijenio da su SAD počinile zločin, potapanjem fregate “Dena” u Indijskom okeanu, “dvije hiljade milja od obala Irana”, javlja AP.
"Fregata “Dena” je, sa skoro 130 mornara, bila gost indijske ratne mornarice i pogođena je u međunarodnim vodama, bez upozorenja", naveo je Aragči, prenosi N1.
(kraj) žug