• nedjelja, 21 jun 2026

Iran zaprijetio SAD: Gorko ćete zažaliti zbog potapanja fregate Dena

Iran zaprijetio SAD: Gorko ćete zažaliti zbog potapanja fregate Dena

Teheran, (MINA) - Ministar spoljnih poslova Irana Abas Aragči poručio je da će Vašington "gorko zažaliti zbog presedana koji je ustanovio" time što je američka podmornica potopoila iransku fregatu u blizini obale Šri Lanke.

 

Aragči je ocijenio da su SAD počinile zločin, potapanjem fregate “Dena” u Indijskom okeanu, “dvije hiljade milja od obala Irana”, javlja AP.
 

"Fregata “Dena” je, sa skoro 130 mornara, bila gost indijske ratne mornarice i pogođena je u međunarodnim vodama, bez upozorenja", naveo je Aragči, prenosi N1.

(kraj) žug

Stay Connected