• subota, 20 jun 2026

Intenzivirana koordinacija inspekcijskog nadzora za ljetnju sezonu na sjeveru

Intenzivirana koordinacija inspekcijskog nadzora za ljetnju sezonu na sjeveru

Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Inspektori će, tokom predstojeće ljetnje turističke sezone na sjeveru, poseban akcenat staviti na borbu protiv sive ekonomije, uključujući suzbijanje neregistrovanog smještaja, neprijavljenu radnu snagu i nelegalne pružaoce usluga.

 

Na inicijativu predsjednika Koordinacionog tijela za usklađivanje i praćenje inspekcijskog nadzora i ministra u Vladi, Milutina Butorovića, održan je radni sastanak sa predsjednikom Opštine Žabljak, Radošem Žugićem, posvećen pripremi predstojeće ljetnje turističke sezone.

 

Razmatrani su prioriteti u sprovođenju Akcionog plana za ovogodišnju sezonu, sa posebnim fokusom na koordinaciju državnih i lokalnih inspekcijskih službi. 

 

„Dogovoreno je da će tokom glavne sezone, od 1. jula do 9. septembra, inspektori raditi u pet smjena, dok će timovi stacionirani na Žabljaku i u Kolašinu pokrivati sve opštine sjeverne Crne Gore. Pored stacionarnih timova, biće angažovane i mobilne ekipe radi brže reakcije na terenu“, navodi se u saopštenju.

 

Učesnici su istakli važnost pojačanog nadzora nad subjektina nadzora koji se bave izdavanjem smještajnih kapaciteta, raftingom, te na gradilištima, gdje će inspekcijski organi raditi neselektivno i transparentno. 

 

Žugić je upoznao Koordinaciono tijelo sa izazovima sa kojima se Žabljak suočava tokom turističke sezone, posebno u dijelu nelegalnog poslovanja i pritiska na lokalnu infrastrukturu.

 

Usaglašeno je da je kontinuirana saradnja lokalnih i državnih službi ključna za unapređenje kvaliteta turističke ponude.

(kraj) jlb/nar

 

Stay Connected