Ibrahimović učestvuje na Dubrovnik forumu 2026
- Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović učestvovaće danas i sjutra na Dubrovnik forumu na poziv hrvatskog ministra za vanjske i evropske poslove Gordana Grlića Radmana.
Podgrorica, (MINA) - Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović učestvovaće danas i sjutra na Dubrovnik forumu na poziv hrvatskog ministra za vanjske i evropske poslove Gordana Grlića Radmana.
Kako je saopšteno iz Ministarstva vanjskih poslova, Dubrovnik forum 2026 održava se pod sloganom "Doba multipolarnosti: mnogo pravaca, jedna budućnost".
"Forum će biti prilika da se predstavi ostvareni napredak Crne Gore kao predvodnika u pregovaračkom procesu, kao i da se potvrdi potpuna usklađenost sa vanjskom i bezbjednosnom politikom Evropske unije (EU)", kaže se u saopštenju.
Kako se dodaje, pored učešća na centralnom panelu, Ibrahimović će boravak u Dubrovniku iskoristiti za bilateralne susrete sa visokim zvaničnicima država članica EU, zemalja regiona i međunarodnih organizacija, u cilju daljeg jačanja političkog dijaloga i promocije vanjskopolitičkih prioriteta Crne Gore.
(kraj) sel