• utorak, 23 jun 2026

Ibrahimović: Nedopustivo da grad dugo bude bez struje, neophodna hitna ulaganja u mrežu

Ibrahimović: Nedopustivo da grad dugo bude bez struje, neophodna hitna ulaganja u mrežu

Podgorica, (MINA) – Nedopustivo je da jedno domaćinstvo, a ne cijeli grad, dugo bude bez napajanja električnom energijom, kazao je ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović ističući da je sada, nakon saniranja kvara, neophodno utvrditi odgovornost za nastalu situaciju u Rožajama.

 

On je kazao da je upravo završio sastanak sa ministrom energetike i rudarstva Admirom Šahmanovićem.

 

"Nedopustivo je da makar i jedno domaćinstvo a ne cijeli jedan grad ovako dugo budu bez napajanja električnom energijom", naveo je Ibrahimović u objavi na mreži X.

 

On je istakao da je, nakon saniranja kvara i stabilizacije sistema, neophodno utvrditi odgovornost za nastalu situaciju u Rožajama.

 

"Nakon saniranja kvara i uspostavljanja stabilnog snabdijevanja električnom energijom vrijeme je za utvrđivanje objektivnih okolnosti i subjektivnih odgovornosti ali, najvažnije, hitna ulaganja u osiguravanje pouzdanijeg snabdijevanja podrazumijevajući i alternativne linije napajanja", rekao je Ibrahimović.

 

On je kazao da će već u ponedjeljak tražiti od nadležnih da počnu raditi na tome.

 

"Svaki građanin u Crnoj Gori zaslužuje elementarne uslove za život, a država je dužna da mu ih obezbijedi", rekao je Ibrahimović.

 

On je zahvalio radnicima koji su radili na otklanjanju kvara, a Šahmanoviću izrazio podršku u daljem radu na unapređenju energetskog sektora.

 

"Puna podrška ministru Šahmanoviću da nastavi sa daljim razvojem energetskog sektora i realizacijom planova za razvoj i modernizaciju elektrodistributivne mreže kako nam se slične situacije ne bi događale u budućnosti", naveo je Ibrahimović.

(kraj) nim

Stay Connected