• utorak, 23 jun 2026

IAEA poziva na suzdržanost nakon napada na postrojenje u Natancu

IAEA poziva na suzdržanost nakon napada na postrojenje u Natancu

Teheran, (MINA) - Međunarodna agencija za atomsku energiju (IAEA) saopštila je da je Iran obavijestio o današnjem napadu na postrojenje za obogaćivanje urana u Natancu.

IAEA je u objavi na mreži X navela da nije prijavljeno povećanje nivoa zračenja izvan postrojenja i da istražuje izvještaj.

“Generalni direktor IAEA Rafael Grosi ponavlja svoj poziv na vojnu suzdržanost kako bi se izbjegao bilo kakav rizik od nuklearne nesreće", piše u objavi IAEA.

Ranije je Iranska organizacija za atomsku energiju rekla da su Sjedinjene Američke Države i Izrael napale postrojenje za obogaćivanje urana u Natancu.
(kraj) mip

Stay Connected