• nedjelja, 21 jun 2026

Huti ponovno napadaju Izrael

Huti ponovno napadaju Izrael

Teheran, (MINA) – Huti su ispalili drugu salvu projektila u roku od 24 sata na Izrael, dok je jemenska grupa saveznica Irana produbila svoje učešće u ratu na Bliskom istoku. 

 

Teheran je saopštio da će brodovima iz država "koje nijesu neprijateljske" biti dozvoljeno da prođu kroz Ormuski moreuz.

 

U međuvremenu, Izrael je intenzivirao napade na Iran, ciljajući pomorski istraživački centar i napadajući lokacije u Teheranu kasno sinoć, dok se sukob nastavlja širiti, prenosi Radio Slobodna Evropa.

 

Više od 3,5 hiljada američkih vojnika stiglo je na Bliski istok, dok je Vašington nastavio da gomila snage za moguću kopnenu invaziju. 

 

Američka saopštila je da nove trupe uključuju 2,5 hiljada marinaca.

(kraj) nij

Stay Connected