Franjo fon Almen osvojio treće olimpijsko zlato
- Švajcarac Franjo fon Almen osvojio je zlatnu medalju u superveleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini.
- Post By Emil Licina
- 13:33, 11 februar, 2026
Podgorica, (MINA) - Švajcarac Franjo fon Almen osvojio je zlatnu medalju u superveleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini.
Do trećeg zlatnog osličja došao je u vremenu minut, 25 sekundi i 32 stotinke.
Fon Almen je na Igrama u Milanu i Kortini bio zlatni i u spustu i u timskoj kombinaciji.
Švajcarac je 13 stotinkibio brži od Amerikanca Rajana Kohrana-Zigla.
Prvi favorit Marko Odermat kompletirao je pobjendičko postolje sa 28 stotinki slabijim vremenom od timskog kolege.
Fon Almen je prvi muški alpski skijaš koji je osvojio tri zlatne medalje na istim Olimpijskim igrama, još od Žan-Klod Kilija 1968. godine.