Finiks i Orlando izborili plej-of
- Košarkaški Finiksa i Orlanda plasirali su se u plej-of NBA lige.
- Post By Emil Licina
- 09:40, 18 april, 2026
Podgorica, (MINA) - Košarkaški Finiksa i Orlanda plasirali su se u plej-of NBA lige.
Finiks je na svom terenu savladao Golden Stejt 111:96, dok je Orlando u svojoj dvorano bio bolji od Šarlota (121:90).
Finiks je do pobjede vodio Džejlen Grin sa 36, dok se kod Golden Stejta istakao Brendin Podžemski sa 23, dok je Stef Kari ubacio 17 poena.
U duelu Orlanda i Šarlota, domaćin je sve riješio u prvoj četvrtini, nakon koje je imao 22 poena prednosti (38:16).
Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Paolo Bankero sa 25, dok je Franc Vagner meč završio sa 18 poena.
Na drugoj strani najbolji je bio Lamelo Bol sa 23 poena
Finiks će u prvoj rundi plej-ofa igrati protiv Oklahoma, a Orlando protiv Detroita.