• nedjelja, 21 jun 2026

Finiks i Orlando izborili plej-of

Finiks i Orlando izborili plej-of

Podgorica, (MINA) - Košarkaški Finiksa i Orlanda plasirali su se u plej-of NBA lige.

Finiks je na svom terenu savladao Golden Stejt 111:96, dok je Orlando u svojoj dvorano bio bolji od Šarlota (121:90).

Finiks je do pobjede vodio Džejlen Grin sa 36, dok se kod Golden Stejta istakao Brendin Podžemski sa 23, dok je Stef Kari ubacio 17 poena.

U duelu Orlanda i Šarlota, domaćin je sve riješio u prvoj četvrtini, nakon koje je imao 22 poena prednosti (38:16).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Paolo Bankero sa 25, dok je Franc Vagner meč završio sa 18 poena.

Na drugoj strani najbolji je bio Lamelo Bol sa 23 poena

Finiks će u prvoj rundi plej-ofa igrati protiv Oklahoma, a Orlando protiv Detroita.

Stay Connected