• četvrtak, 25 jun 2026

Dukaj: Snažnije partnerstvo sa civilnim društvom važno za izgradnju odgovornih institucija

Dukaj: Snažnije partnerstvo sa civilnim društvom važno za izgradnju odgovornih institucija

Podgorica, (MINA) - Snažno civilno društvo neizostavan je partner u izgradnji otvorenih, transparentnih i odgovornih institucija, poručio je ministar javne uprave Maraš Dukaj na sastanku sa predsjednikom Konferencije međunarodnih nevladinih organizacija Savjeta Evrope (CINGO), Gerhardom Ermišerom.

 

Kako je saopšteno iz Ministarstva javne uprave, Dukaj i Ermišer su razgovarali o unapređenju saradnje između javne uprave i organizacija civilnog društva.

 

„Tokom sastanka razmotreni su izazovi i mogućnosti za dalje jačanje građanskog prostora, unapređenje participativne demokratije i aktivnije uključivanje građana u procese donošenja odluka, u skladu sa evropskim standardima“, kaže se u saopštenju.

 

Dukaj je istakao da Ministarstvo javne uprave ostaje posvećeno stvaranju podsticajnog okruženja za rad organizacija civilnog društva i njihovom aktivnom učešću u kreiranju javnih politika.

 

„Snažno civilno društvo je neizostavan partner u izgradnji otvorenih, transparentnih i odgovornih institucija. Naš cilj je da kroz dijalog i partnerstvo dodatno osnažimo učešće građana u donošenju odluka koje oblikuju budućnost Crne Gore“, poručio je Dukaj.

 

U saopštenju se navodi da su sagovornici ocijenili da su kontinuirani dijalog, međusobno povjerenje i zajednička odgovornost ključni za dalje jačanje demokratskih procesa i razvoj inkluzivnog društva. 

(kraj) sel/žug

Stay Connected