• utorak, 23 jun 2026

Peruničić osuđen na pet godina zatvora, Pavićević na godinu i četiri mjeseca

Peruničić osuđen na pet godina zatvora, Pavićević na godinu i četiri mjeseca

Podgorica, (MINA) - Bivši direktor Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB) Dejan Peruničić osuđen je na pet godina zatvora zbog nezakonitog prisluškivanje i praćenje bivših opozicionih lidera, novinara i crkvenih velikodostojnika od kraja 2019. do izbora 30. avgusta 2020. godine.

 

Kako prenose Vijesti, operativac tajne službe Srđa Pavićević osuđen je na godinu i četiri mjeseca zatvora zbog nezakonitog snimanja i praćenja po usmenim nalozima bivšeg šefa ANB-a.

 

Presuda je izrečena u Višem sudu u Podgorici, a nakon sudskog postupka u kojem je bila isključena javnost.

 

Peruničić je osuđen zbog toga što je od decembra 2019. do avgusta 2020. godine, protivpravno iskorišćavao svoj službeni položaj i ovlašćenje direktora Agencije za nacionalnu bezbjednost, jer je, suprotno Zakonu o ANB-u i bez odobrenja predsjednika Vrhovnog suda ili sudije koji ga zamjenjuje, nepoznatim službenicima Agencije izdavao usmene naloge za primjenu nadzora nad elektronskim komunikacijama za brojeve telefona.

(kraj) nim

Stay Connected