• nedjelja, 21 jun 2026

Crna Gora unapređuje svoj međunarodni ugled

Crna Gora unapređuje svoj međunarodni ugled

Podgorica, (MINA-BUSINESS) - Ministar turizma i predsjednik Komisije za Evropu Svjetske turističke organizacije Ujedinjenih nacija (UNWTO), Simonida Kordić, učestvuje na sastanku Komiteta za turizam i održivost UN Turizma u Zimbabveu.

 

“Na ovom samitu Crna Gora, kao predsjedavajuća Komisijom za Evropu u Svjetskoj turističkoj organizaciji, ima posebnu ulogu i odgovornost da zastupa evropske članice u odlučivanju i planiranju za Međunarodnu godinu održivog i otpornog turizma ove godine”, navodi se u saopštenju. 

 

Visokim statusom u UN sistemu Crna Gora, kako se ocjenjuje, unapređuje svoj međunarodni ugled i turističku vidljivost, što dalje doprinosi privlačenju investicija kao i većem broju posjetilaca. 

 

“Posebno je značajno što će Crna Gora ove godine, zajedno sa UNWTO, biti domaćin Međunarodnog ministarskog i investicionog foruma Evrope i Azije, čime će se dodatno pozicionirati kao relevantna platforma za saradnju u oblasti turizma, što daje temelje za razvoj uspješnijih i profitabilnijih turističkih sezona”, kazala je Kordić.

(kraj) sam/jlb

Stay Connected