Crnogorski džudisti bez pobjede završili nastup na EP u Tbilisiju
- Džudo reprezentacija Crne Gore bez pobjede završila je nastup na seniorskom prvenstvu Evrope u Tbilisiju.
- Post By Emil Licina
- 13:43, 19 april, 2026
Podgorica, (MINA) - Džudo reprezentacija Crne Gore bez pobjede završila je nastup na seniorskom prvenstvu Evrope u Tbilisiju.
Posljednjeg, četvrtog takmičarskog dana prvenstva, poraze su upisali Danilo Pantić i Aleksandar Tomić (do 100) i Stefan Kovinić (preko 100 kilograma).
Pantić je na startu poražen od bronzanog sa šampionata u Podgorici, Italijan Đenaro Pireli, dok je od Tomića bolji bio Rares Arsenij iz Rumunije.
Kovinić je izgubio iponom od Poljaka Gržegorža Teresinskog.
Porazima u prvim mečevima, prethodna tri dana, nastup su završili Jusuf Nurković (do 66), Jahja Nurković (do 81), Novo Raičević i Stevan Nikčević (do 90).
Šampionat u Tbilisiju okupio je 400 džudista iz 46 država.