• subota, 20 jun 2026

CEDIS donirao 40 hiljada EUR Centru za radiološku dijagnostiku KCCG

CEDIS donirao 40 hiljada EUR Centru za radiološku dijagnostiku KCCG

Podgorica, (MINA) - Crnogorski elektrodistributivni sistem (CEDIS) donirao je Centru za radiološku dijagnostiku Kliničkog centra Crne Gore (KCCG) 40 hiljada EUR za nabavku nove mobilne radiološke opreme.

 

Iz KCCG je saopšteno da su ugovor o donaciji danas potpisali direktori te zdravstvene ustanove i CEDIS-a, Aleksandar Radović i Vladimir Ivanović. 

 

“Potpisivanjem tog ugovora nastavljena je dugogodišnja saradnja ove dvije institucije na obostrano zadovoljstvo”, kaže se u saopštenju.

 

Navodi se da će donacija biti usmjerena na nabavku savremene mobilne radiološke opreme, koja će značajno unaprijediti kvalitet i dostupnost dijagnostičkih usluga za pacijente. 

 

Iz KCCG su poručili da ulaganje u modernizaciju medicinske opreme predstavlja jedan od ključnih prioriteta te ustanove, s ciljem pružanja efikasnije, preciznije i pravovremene zdravstvene zaštite.

 

Ivanović je rekao da su, kao društveno odgovorna kompanija, svjesni značaja ulaganja u zdravstveni sistem i unapređenja uslova liječenja. 

 

“Donacijom KCCG želimo dati konkretan doprinos jačanju kapaciteta radiološke dijagnostike, što će, uvjeren sam, imati direktan benefit za sve građane. Nastavićemo da podržavamo projekte koji doprinose opštem dobru i razvoju zajednice”, kazao je Ivanović.

 

Radović je zahvalio kompaniji CEDIS na značajnoj donaciji, koja će omogućiti nabavku mobilne radiološke opreme i dodatno unaprijediti kvalitet usluga. 

 

Kako je rekao, kontinuirana podrška partnera iz privrede izuzetno je značajna za razvoj zdravstvenog sistema. 

 

“Ova saradnja predstavlja primjer kako zajedničkim djelovanjem možemo postići konkretne i dugoročne rezultate u korist pacijenata”, naveo je Radović.

 

Iz KCCG su podsjetili da je, između ostalog, CEDIS ranije bio potpisnik četvorogodišnjeg Sporazuma sa tom zdravstvenom ustanovom, čija je vrijednost iznosila 100 hiljada EUR. 

 

Sredstva su, kako su kazali, raspoređena u skladu sa godišnjim potrebama KCCG. 

 

“Donacije su utrošene za izgradnju Baby friendly odjeljenja na Klinici za ginekologiju i akušerstvo, nabavku pedijatrijskog kardiološkog ultrazvuka za potrebe Instituta za bolesti djece, špric pumpi za potrebe Klinike za anesteziju, zatim za adaptaciju Klinike za plastičnu, rekonstruktivnu i estetsku hirurgiju, kao i nabavku stacioniranih ultrazvučnih aparata za potrebe Centra za RTG dijagnostiku”, navodi se u saopštenju.

 

KCCG, kako su poručili iz te zdravstvene ustanove, posebno cijeni društveno odgovorno poslovanje kompanije CEDIS, koja prepoznaje značaj ulaganja u zdravstveni sistem i kontinuirano iz godine u godinu pruža podršku njegovom razvoju.
(kraj) mip/gop

Stay Connected