• ponedjeljak, 22 jun 2026

Budućnost nastavila dominaciju

Budućnost nastavila dominaciju

Podgorica, (MINA) - Rukometašice OTP Group Budućnost pobjednice su Kupa Crne Gore.

Izabranice Zorana Abramovića savladale su danas u Bemaks areni, u finalnom meču, OTP Group Budućnost I rezultatom 37:20.

To je podgoričkom timu 20. trofej pobjednika Kupa Crne Gore.

Kada se računaju i trofeji osvojeni u periodu postojanja SFRJ, Jugoslavije i Državne zajednice Srbija i Crna Gora, najboljem crnogorskom klubu to je 31. trofej osvajača Kupa.

Prvi tim podgoričkog kluba poveo je startu 5:0, a Nina Ramusović nakon sedam minuta i 21 sekundu postigla je prvi gol za svoj tim.

Na poluvremenu je bilo 20:11, a prednost je prvi put bila dvocifrena na početku drugog poluvremena 21:11.

Tanja Ivanović je bila najefikasnija sa 11 golova, dok je Marija Marsenić upisala deset odbrana.

Martina Knežević se istakla u redovima OTP Group Budućnost I sa sedam golova.

Trofej kapitenki OTP Group Budućnost Itani Grbić uručio je predsjednik Rukometnog saveza Crne Gore Petar Kapisoda.

 

Stay Connected