• ponedjeljak, 22 jun 2026

Bodo Glimt eliminisao Inter, prvi put u osmini finala

Bodo Glimt eliminisao Inter, prvi put u osmini finala

Podgorica, (MINA) - Norveški Bodo Glimt eliminisao je milanski Inter i prvi put u klupskoj istoriji plasirao se u osminu finala Lige evropskih šampiona.

Ekipa Kjetila Knutsena savladala je večeras u Milanu, u revanšu plej-ofa, ekipu Intera 2:1 i sa dva trijumfa izborila nastavak takmičenja.

Prvi meč pred svojim navijačima dobila je 3:1.

U osminu finala plasirali su se i Bajer Leverkuzen,  Njukasl i Atletiko iz Madrida.

Bajer je u Leverkuzenu igrao sa Olimpijakosom 0:0, a plasman među 16 najboljih izborila je zahvaljujući trijumfu u prvom meču od 2:0.

Njukasl je, nakon pobjede u prvom meču nad Karabagom (6:1), na domaćem terenu slavio  3:2.

Atletiko je u revanšu, u Madridu, savladao Klub Briž 4:1, nakon remija u prvom meču (3:3).

Posljednja četiri učesnika osmne finala biće poznata sjutra. Sastaće se: Atalanta - Dortmund (0:2), Real - Benfika (1:0), Juventus - Galatasaraj (2:5) i Pari Sen Žerman - Monako (3:2).

Stay Connected