Berišaj zlatna, Peruničiću brozana medalja
- Crnogorska tekvondo reprezentativka Andrea Berišaj osvojila je zlatnu medalju na Balkan kupu u Zrenjaninu.
- Post By Emil Licina
- 17:05, 28 jun, 2026
Podgorica, (MINA) - Crnogorska tekvondo reprezentativka Andrea Berišaj osvojila je zlatnu medalju na Balkan kupu u Zrenjaninu.
Najbolja crnogorska sportistkinja je, kao prvi nosilac u kategoriji do 67 kilogama, bila slobodna u prvom kolu.
U polufinalnom meču savladala je Jelenu Stamenkopvić iz Srbije, dok je u finalu slavila protiv Amerikanke Klo Ču.

Članica podgoričkog kluba S3 ove godine osvojila je bronzano odličje na seniorskom EVropskom prvenstvu, dok je kao petoplasirana završila nastup na Gran priju u Rimu.
Bronzani je u Zrenjaninu bio i Vasilije Peruničić u kategoriji do 80 kilograma.
On je u borbi za medalju savladao Ali Bašir Bašira iz Slovačke, dok je u polufinalnom meču izgubio od predstavnika Norveške Sebastijana Tunea.