Arakči: Iran neće podleći pritiscima SAD-a
- Iran ulazi u pregovore o svom nuklearnom programu sa Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) sa realnim idejama i neće podleći pritiscima tokom tih razgovora, kazao je iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči.
Ženeva, (MINA) - Iran ulazi u pregovore o svom nuklearnom programu sa Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) sa realnim idejama i neće podleći pritiscima tokom tih razgovora, kazao je iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči.
On je na platformi Iks napisao da je u Ženevi zbog nove runde indirektnih pregovora sa SAD sa konkretnim predlozima i da Iran želi pravedan dogovor.
Arakči je najavio da će se danas sastati sa generalnim direktorom Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA) Rafaelom Grosijem radi detaljne tehničke diskusije, prenosi Press TV.
"Takođe ću se sastati sa ministrom spoljnih poslova Omana Badrom el Busaidijem prije diplomatskih sastanaka sa SAD u utorak", naveo je Arakči.
Arakči je stigao u Ženevu sinoć na drugu rundu indirektnih pregovora sa SAD o iranskom nuklearnom programu, a očekuje se da će Oman nastaviti da posreduje u razgovorima, prenosi Tanjug.
Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je u nedjelju u Bratislavi da će američki specijalni izaslanik Stiv Vitkof i zet predsjednika SAD Donalda Trampa, Džared Kušner, otputovati na važne sastanke u vezi sa pitanjem Irana, čiji se ishod očekuje.
Takođe je rekao da Trampova administracija prednost daje diplomatiji kad je reč o odnosima sa Iranom i da se trenutno fokusira na pregovore.
(kraj) nim/žug