Alabbar: Crna Gora ima sve za sjajnu investiciju
- Podgorica, (MINA-BUSINESS) - Crna Gora je sigurno mjesto za poslovanje i ima sve sjajne osnove za sjajnu investiciju, saopštio je jedan od najznačajnijih investitora današnjice, Mohamed Alabar i dodao da Eco Village Šas prelazi u narednu fazu razvoja.
- Post By Sanja Miajlovic
- 10:00, 31 mart, 2026
Podgorica, (MINA-BUSINESS) - Crna Gora je sigurno mjesto za poslovanje i ima sve sjajne osnove za sjajnu investiciju, saopštio je jedan od najznačajnijih investitora današnjice, Mohamed Alabbar i dodao da Eco Village Šas prelazi u narednu fazu razvoja.
On je u intervjuu za Bankar rekao da je projektno rješenje završeno i da su pripreme za realizaciju u toku.
“Upravo smo završili projekat. Zaista je veoma lijep. Mislim da su naše arhitekte i naš tim uradili zaista sjajan posao. Ne znam tačno datum, ali obično od trenutka kada završimo projekat do početka gradnje normalno prođe oko godinu, ako nemamo nikakvih problema sa dozvolama i planiranjem”, kazao je Alabbar u odgovoru na pitanje kada se može očekivati polaganje kamena temeljca za taj projekat.
On je naveo da njihov partner, Nazif Cungu, odlično radi podržavajući nas i na terenu.
Alabbar je ocijenio da je Crna Gora definitivno veoma sigurno mjesto za investicije.
“Vjerujem da je takođe obećavajuće tržište, jer jedino što ja vidim u Crnoj Gori jeste da je to predivno mjesto. Samo joj treba više infrastrukture, od luka do unapređenja aerodroma i autoputeva. Ali znam da Vlada gradi mnogo autoputeva kako bi povezala državu. Osim toga, zemlja ima sve sjajne osnove za sjajnu investiciju. Zato sam još tu i zato ću ozbiljno napraviti veliku investiciju u Crnoj Gori”, kazao je Alabbar.
On je poručio biznismenima u Crnoj Gori da se ne zadužuju previše.
“Većina ljudi propadne zato što se previše zaduži. Ne zadužujte se previše. Ali radite naporno. Vjerujte u ono što radite. Razmišljajte dugoročno. Držite se kvaliteta. Imajte sjajne ljude oko sebe. Budite agresivni. Trudite se više. Biće dobro. I budite spremni da, kada dođu problemi, znate šta da radite”, poručio je Alabbar.
(kraj) sam