• subota, 20 jun 2026

Adžović: Izgradnja bolnice u Pljevljima počinje naredne sedmice

Adžović: Izgradnja bolnice u Pljevljima počinje naredne sedmice

Podgorica, (MINA) - Izgradnja nove bolnice u Pljevljima počeće naredne sedmice, saopštila je ministarka javnih radova, Majda Adžović.

 

Ona je kazala da je to istorijski momenat, budući da u Crnoj Gori gotovo pet punih decenija nije izgrađena nijedna opšta bolnica.

 

"Uprkos populističkim izjavama onih koji, umjesto da se raduju ovoj zdravstvenoj ustanovi, dezinformišu građane, želim jasno da poručim da Ministarstvo javnih radova, kao i za svaki drugi projekat koji radi, posjeduje svu potrebnu dokumentaciju", istakla je Adžović.

 

Ona je rekla da resor kojim rukovodi nije preduzimao nijednu radnju koja bi se mogla smatrati početkom radova, pa su, kako je navela, zlonamjerne opaske pojedinih političara, u prvom redu predsjednika tamošnje opštine Darija Vraneša, da se sa radovima počelo bez građevinske dozvole, potpuno neutemeljene.

 

"Iako su se uveliko bili stekli uslovi za objavljivanje građevinske dozvole za ovaj objekat, imajući u vidu da su prošli rokovi za dostavljanje odgovora tehničkih organa – od kojih je nedostajao samo odgovor Ministarstva unutrašnjih poslova (u dijelu protivpožarne zaštite), ostali smo pri izričitom stavu da se dokumentacija ne formalizuje bez signala sa te adrese", pojasnila je Adžović.

 

Ona je naglasila da im je bezbjednost građana prioritet u aktuelnom, ali i budućem radu.

 

Ona je kazala da je prijava početka gradnje podnijeta danas, nakon što je građevinska dozvola zvanično objavljena na sajtu nadležnog ministarstva, pa su ispunjeni svi uslovi da izvođač zvanično počne sa radovima.

 

"Što se tiče komentara gospodina Vraneša da nije pozvan na ceremoniju polaganja kamena temeljca – možda je bolje odgovoriti pitanjem zašto bi prisustvovao nečemu za šta je javno tvrdio da se nikad neće dogoditi", rekla je Adžović.

 

Ona je kazala da vjeruje da će Vraneš prisustvovati zvaničnom otvaranju bolnice u Pljevljima.

 

"Doduše, tada kao građanin, jer vidimo da se i u partiji kojoj pripada važne odluke donose bez njegovog prisustva, pa je prinuđen da se bavi svakodnevnim demantijima o sopstvenoj političkoj sudbini", dodala je Adžović.

(kraj) sel/gop

Stay Connected