NaslovnicaArhivaBudućnost Voli pobijedila Crvenu zvezdu

Budućnost Voli pobijedila Crvenu zvezdu

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Beogradu ekipu Crvene zvezde 67:65, u utakmici devetog kola ABA lige.

Podgorički tim upisao je šesti trijumf i zadržao maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Budućnost je slavila zahvaljujući odbrani, prije svega na najboljem šuteru rivala Džordanu Lojdu.

Budućnost je u dvorani Aleksandar Nikolić nadigrala rivala, u 17. minutu preuzela je vođstvo i nije ga ispuštala do kraja.

Izabranici Petra Mijović serijom od 9:0 u 19. minutu poveli su 42:36, dok je u samom finišu druge četvrtine bilo 44:37.

Početkom trećeg dijela prednost podgoričkog tima iznosila je osam (49:41).

U posljednjem dijelu Crvebna zvezda se vratila u igru i smanjila zaostatak, ali nije imala koncentracije da napravi preokret.

U odsudnim trenucima crnogorski predstavnik imao je i malo sreće.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Ivanović sa 20, Džastin Kobs je ubacio 11, a poen manje Melvin Edžim.

U beogradskom timu bolji od ostalih bio je Dejan Davidovac sa 13 pogodaka.

Mornar je juče u Baru, nakon produžetka, pobijedio Partizan 77:76.